Παρουσίαση του 44ου τόμου της Επιστημονικής Επετηρίδας της Φιλοσοφικής Σχολής

Η Κοσμητεία της Σχολής μας σάς προσκαλεί σε διαδικτυακή εκδήλωση για την παρουσίαση του νεοτύπωτου 44ου τόμου της Επιστημονικής Επετηρίδας της Φιλοσοφικής Σχολής, την Πέμπτη 17 Δεκεμβρίου 2020 και ώρα 18:00.

Την εκδήλωση θα χαιρετίσουν ο Πρύτανης του ΕΚΠΑ, Καθηγητής Μελέτιος-Αθανάσιος Δημόπουλος και ο Αντιπρύτανης Ακαδημαϊκών Υποθέσεων και Φοιτητικής Μέριμνας του ΕΚΠΑ, Καθηγητής Δημήτριος Καραδήμας.

Τον νέο τόμο της Επετηρίδας θα παρουσιάσουν ο Διευθυντής της Έκδοσης, Καθηγητής Γεράσιμος Ζώρας και τα μέλη της Συντακτικής Επιτροπής, οι συνάδελφοι Αμφιλόχιος Παπαθωμάς, Εύη Πετροπούλου, Γεώργιος Πεφάνης, Γεώργιος Βασίλαρος, Διονύσιος Καλαμάκης και Βαγγέλης Καραμανωλάκης. Θα παρέμβει, επίσης, ο επικεφαλής των εκδόσεων «Ηρόδοτος», κ. Δημήτριος Σταμούλης.

Με την ευκαιρία, σημειώνεται ότι όλα τα προηγούμενα τεύχη (1-43) της Επιστημονικής Επετηρίδας της Φιλοσοφικής Σχολής του ΕΚΠΑ είναι ήδη ψηφιοποιημένα και ευχερώς πλέον προσβάσιμα στον ακόλουθο διαδικτυακό τόπο της ιστοσελίδας της Κοσμητείας μας: www.deanphil.uoa.gr/epethris.html

Προκειμένου να συμμετάσχετε στη διαδικτυακή εκδήλωση για την παρουσίαση του 44ου τόμου της Επιστημονικής Επετηρίδας της Σχολής μας μπορείτε να ακολουθήσετε τον ακόλουθο σύνδεσμο:

Η παρουσία όλων σας θα μας τιμήσει και θα μας χαροποιήσει ιδιαίτερα.

Δείτε πανομοιότυπα του Εξωφύλλου και του Πίνακα Περιεχομένων του νέου τόμου της Επιστημονικής Επετηρίδας της Σχολής μας.